Já a Vztek

1 490 Kč

Kurz, který vás překvapí

DIGITÁLNÍ KURZ
Já a Vztek

Kurz, kde se zjistíte, že mít vztek je normální a že s ním můžeme konstruktivně spolupracovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Možná...

si občas vzpomenete, co ve vzteku dělali vaši rodiče, a rozhodně nechcete, aby něco podobného zažívaly vaše děti.

se snažíte mluvit klidně, vysvětlujete, respektujete, a dítě nereaguje, a vy jste čím dál podrážděnější  a pak už to prostě přeteče.

je dokonce vztek vaše hlavní téma! Prostě bouchnete, řvete a pak máte výčitky. A cítíte, jak vám to kazí vztahy.

nebo se „zuby nehty“ držíte, abyste „nevylítli“...  A pak jste rozzlobení na sebe, že se neumíte postarat o svoje potřeby a dát jasné hranice.    

na druhé straně si možná říkáte „přece jsem taky člověk, a dítě by mělo z mojí reakce jasně cítit, že TOHLE NE!“, jenže pořád nemáte jasno, jak svůj vztek a frustraci vyjádřit.

jsou situace, kdy jste naprosto přesvědčení o tom, že váš vztek je zcela oprávněný, a stejně když se pak vše uklidní, máte na patře pachuť a říkáte si, že jste to mohli řešit víc v klidu.

se vaše děti hádají a perou, jsou vzteky bez sebe a vy byste je chtěli naučit, jak ten vztek projevovat bez agrese, a přitom sami cítíte, jak to s vámi cloumá...

Představte si, ...

... že jste konečně našli to, co funguje, a vy se ve vypjatých situacích dokážete zklidnit a uvolnit.

... jak s vnitřní jistotou, pevně a přitom laskavě dáváte hranici, když něco pro vás není ok.

... že cítíte úlevu, protože se vám daří konstruktivně hledat řešení tam, kde jste doteď zvyšovali hlas nebo dokonce křičeli.

... jste na sebe pyšní, protože vidíte, jak svým zdravým zvládáním vzteku inspirujete děti.

„Nechtěla jsem, aby mě vztek válcoval.

Když se syn zasekl, že něco nebude dělat, byla jsem v koncích. Teď se mi vybaví ten obrázek, jak jsem si vztek nakreslila. V duchu mu poděkuju, že chrání moje hranice, dýchám a pak mě vždycky napadne, co říct. Tomášek na to reaguje mnohem líp, protože nejdu do konfrontace, nezvyšuju hlas. Celá situace se uvolní z toho záseku a zase jsme schopní normálně mluvit. A vždycky se to vyřeší díky tomu mému 'nadhledu'." 

ANIČKA

 

Představuji vám digitální kurz
JÁ A VZTEK

Kurz jsem vytvořila tak, abyste nahlédli na to, co se ve vás děje, když prožíváte Vztek, a uměli jeho energii konstruktivně využít. 

Všechny aktivity, které jsou součástí kurzu, vám pomůžou poznat už první nepříjemné známky toho, že něco nebo někdo překračuje vaše hranice. 

Více budete rozeznávat své automatické myšlenky a uvědomovat si, co máte chuť říct nebo udělat. 

Porozumíte tomu, že Vztek vás chce chránit a chce, abyste udělali nějakou pozitivní změnu. 

Budete mít zásobárnu tipů, jak se Vztekem spolupracovat, abyste tu pozitivní změnu provedli bez „nežádoucích vedlejších účinků“. 

Dostanete tipy i na dlouhodobou spolupráci se Vztekem, abyste mohli být v tomto ohledu vzorem pro své děti, aby se to od vás organicky (nebo i cíleně) mohly učit.  

„Dceři je 14 a já ji už pár měsíců nepoznávám.

Ty její projevy mě zaráží a fakt hodně dráždí. Ale musím říct, že díky kurzu ubylo konfliktů, protože jsem si uvědomila, že dítě se chová na základě toho, jak se chovám já... Když vyjíždím, vyjíždí taky.  A já nechci, aby to bylo tak, že bude ráda, že nejsem doma. A že to je moje rozhodnutí na tom pracovat. A fakt se mi to daří!“

  KLÁRA

Témata jednotlivých kapitol

Poznáváme svůj Vztek

K čemu je Vztek dobrý

Proč je to se Vztekem někdy těžké?

JAK se Vztekem SPOLUPRACOVAT

ZÁVĚREČNÁ DOPORUČENÍ

„Vztek je fakt moje téma!

Nikdy jsem si to tolik neuvědomovala, až s dětma! Když najednou zjistím, že na ně ŘVU! Takže tenhle kurz jsem si koupila, protože nechci, aby mi vztek kazil vztahy.  A musím říct, že se mi to fakt krásně všechno poskládalo, jak tam říkáte. Mnohem líp se v tom teď vyznám. Co se to děje a proč. A že to není nic špatně se mnou. A už jsem vyzkoušela všechny tipy - „Mašinku" milujou i děti:)."

TERKA

Co je součástí kurzu?

6 videí - úvod, 4 lekce a závěrečná doporučení

pracovní sešit v pdf se spoustou aktivit a prostorem, kam si můžete zapisovat svoje poznatky

moje osobní podpora na živém setkání online jednou měsíčně ve FB skupině, kde se můžete ptát a já budu odpovídat

 

Už toho o výchově fakt hodně víte, ale když se cítíte zahlcení, stejně vás zlost vžene do navyklých reakcí.
Co kdybyste to dokázali rozklíčovat a hlavně postupně změnit?

 

 

 

 

Vždycky mě fascinovalo, jak si rodič, bez ohledu na to, co sám prožil, může vybrat cestu bezpodmínečné podpory – sebe i dětí. A k tomu rodičům pomáhám ve všech svých kurzech a produktech.

 

Možná si říkáte ...

„Já jsem prostě takový temperament, vybuchnu a pak se zklidním. S tím se prostě nedá nic dělat...“
A já říkám:
Za 14 let praxe jsem se setkala se spoustou rodičů, kteří žasli a stále žasnou nad tím, jak se jejich reakce postupně mění. Že nemusejí být ve vleku svých emocí.

 

Všichni rodiče se mohou naučit, jak zvládat nepříjemné emoce tak, aby mohli být dětem vzorem a mohli vnášet do jejich života klid, laskavost a optimismus.

 

Nejčastější dotazy
Jak to v kurzu vypadá „uvnitř"?

Po přihlášení heslem, které vám přijde v emailu po zaplacení kurzu, se dostanete na stránku kurzu. Ta je rozdělena na 6 záložek. V každé záložce je video a potřebné doplňující informace. Kurz začíná úvodním videem, kde mluvím o tom, co je obsahem kurzu a jak budeme pracovat. Následují 4 lekce, tedy 4 videa, a v posledním videu dávám závěrečná doporučení. Součástí kurzu je pracovní sešit, který obsahuje praktické aktivity ke každé lekci. Na konci pracovního sešitu jsou tipy, na co se zaměřit v doporučeném týdenním odstupu mezi jednotlivými kapitolami. 

Kolik času mi kurz zabere?

Tuto otázku bych rozdělila na 2 části - jak dlouhá jsou jednotlivá videa a jaké doporučuji odstupy mezi jednotlivými lekcemi. Úvodní video má cca 4 minuty, první 3 lekce v průměru 12 minut každá, 4. lekce má cca 28 minut (je rozdělená do 2 videí) a závěrečná doporučení přes 4 minuty. V každé lekci jsou praktické aktivity, na které si video zastavíte, takže celkový čas, který strávíte u každého videa, bude záviset na tom, kolik času budete aktivitám věnovat. Po úvodním videu se rovnou můžete pustit do 1. lekce. Mezi jednotlivými lekcemi doporučuji alespoň týdenní odstup pro pozorování a zkoumání.  

Co když budu mít nějaké otázky?

Otázky bych taky rozdělila na 2 typy. Jeden typ jsou praktické otázky, jak kurzem procházet, jak pracovat s pracovním sešitem apod. Věřím, že odpovědi na otázky tohoto typu najdete v informacích ke každému videu v jednotlivých záložkách. V pracovním sešitě pak najdete tipy, co doporučuji v týdnu mezi jednotlivými lekcemi. Pokud byste měli další praktické otázky, můžete mi napsat na hanka@vedomakomunikace.cz. Jakékoliv jiné otázky můžete se mnou konzultovat jednou měsíčně v živém vysílání ve FB skupině. Odkaz k připojení do skupiny dostanete v úvodním mailu, který vám přijde po zakoupení kurzu.

Jak funguje FB skupina? 

Skupina je určena všem, kdo si zakoupili některý z mých produktů nebo absolvovali některý z mých kurzů. Do skupiny se můžete připojit z odkazu, který dostanete emailem po zakoupení kurzu. Skupina je určena k prohlubování emočních a komunikačních dovedností a praxe. To se děje formou sdílení zkušeností, diskuzí, sdílení různých odkazů a také pravidelného živého vysílání. Skupina je uzavřená, určená pouze pozvaným. 

Potřebuji mít absolvovaný nějaký konkrétní kurz nebo nějaké znalosti, aby pro mě byl kurz Já a Vztek přínosný?

Nemusíte. Kurz Já a Vztek můžete absolvovat zcela nezávisle na čemkoliv, ať jste v tématu vědomé komunikace nováčci nebo pokročilí. 

Můžou mít z kurzu prospěch i moje děti?

Rozhodně ano! Jednak samozřejmě nepřímo - tím, že díky absolvování  kurzu budete se Vztekem lépe pracovat a klidněji komunikovat. A poté, co si kurz projdete, můžete to, co jste si odnesli, zprostředkovávat postupně dětem a pracovat na tom s nimi.