Jak s emocemi

6 200 Kč 10 400 Kč od 6 200 Kč
Varianta

Průlom ve vašem rodičovství

OSMITÝDENNÍ KURZ
Jak s emocemi

Kurz, který dá vašemu rodičovství úplně nové rozměry! A předčí veškerá vaše očekávání. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Pravděpodobně...

Jste rodič, který o výchově přemýšlí. Není vám jedno, jak s dětmi mluvíte.

Už jste něco o rodičovství přečetli, možná jste byli na kurzu, snažíte seo respektující přístup, nechcete se chovat autoritativně jako vaši rodiče.

Ale někdy už toho máte prostě dost a přemůže vás frustrace a zlost. A pak si vyčítáte, proč jste to nezvládli víc v klidu.    

Někdy zase dítě něco řeší a vám dochází trpělivost, protože nevíte, co dřív, jestli vařit, uklízet nebo se připravovat do práce.

Občas jste z chování dítěte zklamaní a neubráníte se výchovným poznámkám, jenže dítě nereaguje tak, jak byste si přáli. 

Někdy dítě říká věci, které ve vás vzbuzují strach, úzkost a odpor, takže absolutně nedokážete být empatičtí. 

No a občas ve vás zahlodají pochybnosti a obavy... Co bude? Dělám to dobře? Co se ode mě učí? Co mu vlastně předávám?

Co kdybyste..

... uměli včas poznat, že vás začínají ovládat nepříjemné pocity a myšlenky, a dokázali se zastavit? 

... dokázali v takové chvíli zvážit, jestli to, co chcete říct nebo udělat, pomůže situaci vyřešit moudře a laskavě?

... uměli s vnitřní jistotou, klidně a bez výčitek říct NE? Tak, že dítě přestane zkoušet, protože pozná, že OPRAVDU NE?

... dokázali empaticky dítěti naslouchat, i když s tím, co říká, nesouhlasíte nebo vás to nebaví?

... spolehlivě poznali, že „už toho máte dost“ a měli po ruce spolehlivý a ihned použitelný nástroj, jak doplnit energii a znovu získat nadhled?

... dokázali být SAMI SOBĚ NEJVĚTŠÍ OPOROU a uměli se opečovat, když jste unavení nebo je vám těžko?

... byli pro děti vzor v tom, jak zvládáte svoje emoční stavy, aby se od vás mohly učit?

Nevzala jsem si to osobně a to byla obrovská úleva!

„Nedávno jsem využila Meditaci hory, když jsme přišli na to, že syn vzal dědovi starý mobil a pařil na něm a pak si vymýšlel, že je to mobil kamaráda. Předtím nás takhle už párkrát „vočůrával“, a mně to fakt naštvalo. Běžely mi hlavou myšlenky jako „Jak mi to mohl udělat“, a já jsem si vzpomněla na ten příměr k hoře, k počasí a větru, který ji bičuje, ale ne záměrně, není to nic osobního. A pomohlo mi to si uvědomit, že prostě dělá něco za sebe a já si to nemusím brát osobně. A to byla obrovská úleva a dokázala jsem to řešit klidně. A v klidu se samozřejmě všechno řeší líp!“

ALICE

Představuji vám kurz
JAK S EMOCEMI

Osmitýdenní kurz, kde zjistíte, jak funguje naše „tělomysl“ a získáte nástroje, jak posilovat svůj vnitřní klid, spokojenost a optimismus. 

V kurzu budeme pracovat s pozorností a trénovat takzvanou "mindfulness" (všímavost). Obsah kurzu je v souladu s vědeckými poznatky neuropsychologie a neurovědy.

Dostanete přístup k rozsáhlému souboru vedených meditací, které tvoří základ tréninku mezi jednotlivými setkáními.

Součástí kurzu jsou pracovní listy a drobné aktivity, které prohlubují proces učení.

V každém z 8 setkání budeme reflektovat vlastní zkušenost z tréninku a já vám budu průvodcem a pomůžu vám hlouběji prozkoumat vlastní prožitky a propojit je s reálnými situacemi

Jde o průlomový kurz v praxi rodičovství, ve kterém s laskavostí nahlédnete na své navyklé reakce a dostanete nástroje, jak je měnit.

Cítila jsem tu obrovskou radost, protože jsem to řekla upřímně a klidně...

„S ex-manželem máme syna ve střídavé péči. Uvědomila jsem si, jak jsme měli pozorovat ty svoje navyklé reakce, že mám tendenci se pořád obhajovat, vysvětlovat. Byla to typická situace - něco mi vyčetl, co jsem podle něj udělala špatně. A já už jsem cítila, jak mi ten automat nabízí zase to vysvětlování, že jsem tím myslela to a to a že jsem chtěla to a to, a uvědomila jsem si napětí v ramenou a v krku. A to mě zastavilo. Nadechla jsem se zhluboka a řekla „To mě mrzí, že to takhle vidíš...."

A ten tlak se úplně rozplynul, rozlil se ve mě klid a úplně jsem cítila tu radost, takové brnění, že jsem to řekla opravdu upřímně, klidně. Fakt jsem na sebe byla pyšná!“

LUCKA

Co je obsahem jednotlivých setkání?

V 1. týdnu trénujeme zaměřování pozornosti na jednu věc a seznamujeme se se základními emocemi.

Ve 2. týdnu rozvíjíme schopnost pozorovat dech a tělo a uvědomujeme si postoje, které umocňují schopnost hledat moudrá a laskavá řešení.

Ve 3. týdnu směrujeme pozornost na tělo při pohybu a objevujeme radost a mimořádnost v běžných každodenních situacích.

Ve 4. týdnu poznáváme, jak náš organismus reaguje na nepříjemné situace a proč to tak je.

V 5. týdnu zkoumáme své navyklé reakce na to, co je pro nás nepříjemné, a vytváříme si prostor pro to, abychom je mohli měnit.

V 6. týdnu se soustředíme na nepříjemnou komunikaci a na to, jak reagovat, abychom rozvíjeli harmonii a důvěru.

V 7. týdnu se věnujeme laskavosti k sobě a tomu, jak být sami sobě nejlepším přítelem.

V 8. týdnu se učíme, jak vyvažovat vyčerpávající a dobíjející aktivity, rekapitulujeme všechny poznatky a dovednosti a rozhodujeme se, jak dál...

Nepřenesla jsem na dceru svůj strach...

„Když teď prožívám nějaký pocit, dokážu ho zachytit. Třeba mám strach, zachytím ho, uvědomím si ho, ale nenechám ho, aby mě převálcoval. Třeba Evička lezla na strom nad potokem, nechala jsem jí, i když jsem cítila strach, protože jsem dokázala být „při smyslech“ a uvědomit si, čeho se bojím a že to není nijak nebezpečné, že se vlastně nemůže stát nic zlého, věděla jsem, když spadne do potoka, je to v pohodě. A pak jsem byla schopná empatie, když spadla... „Ty ses lekla, viď..", protože jsem se dokázala vcítit do jejího pocitu.... a nešla jsem do žádných výčitek... nepřenesla jsem na ní svůj strach, tím, že jsem si ho zpracovala, nechala jsem jí udělat tu zkušenost, ze který se poučila.... Pak sama řekla – „Mami, až zase půjdeme sem, tak si budu dávat pozor...".  

JITKA

Co je součástí kurzu?

soubor 25 meditací různé délky

listy k zapisování zkušeností z vlastní praxe

doprovodný text k prohloubení vhledu do tématu

podpůrná skupina pro sdílení zkušeností a tipů

 

Výzkumy mozku potvrzují, že se můžeme úspěšně učit, jak o sebe pečovat, abychom byli vyrovnanější a mohli tak dětem vnášet  dětem do života klid, laskavost a optimismus. V každém věku! 

Pojďte do toho se mnou!

 

 

 

Vždycky mě fascinovalo, jak si rodič, bez ohledu na to, co sám prožil, může vybrat cestu bezpodmínečné podpory – sebe i dětí.

A já vám nabízím nástroje a vedení, abyste to na to nebyli sami.

 

Možná vám teď běží hlavou ...

„No jo, těch rodičovských programů je tolik, jak můžu vědět,že tohle mi zrovna pomůže?“
Moje odpověď:
Tento program na našem rodičovském trhu nenajdete. Vychází z vědeckých výzkumů působení tréninku bdělé pozornosti.

 

Fakt se snažíte, ale někdy je ten automat rychlejší a už je venku nějaká výčitka... A přitom už dávno máte tu zkušenost, že to ničemu nepomáhá, jenom to kazí vzduch. 

Co kdybyste to dokázali změnit?

 

Nejčastější dotazy
Ten kurz je něco jako psychoterapie?

Není. Jde o vzdělávací kurz, kde pracujeme s pozorností a rozvíjíme schopnost uvědomění. To, co v kurzu trénujeme, může být pro terapii velkým přínosem. V každém případě pokud chodíte na psychoterapii, doporučuji, abyste svůj záměr absolvovat kurz mindfulness se svým terapeutem konzultovali.

Jak probíhají setkání?

Na začátku každého setkání (kromě prvního) probíhá reflexe domácí praxe ve skupině. To, zda se účastník chce do reflexe zapojit, je zcela dobrovolné. Následují zážitkové aktivity na přiblížení základních principů všímavosti a vedená meditace, kdy rozvíjíme pozornost vůči různým aspektům našeho prožívání. V poslední části setkání se věnujeme zadání domácí praxe na další týden a případným dotazům. 

Co to je domácí praxe a proč je tak důležitá? Jde to bez ní?

Praktická cvičení (vedené meditace) v délce cca 30 minut denně jsou nedílnou a zcela nezbytnou součástí kurzu. Účastníci je provádějí doma šest dní ze sedmi mezi jednotlivými setkáními. Práce během týdne zahrnuje i krátké záznamy vlastní zkušenosti a drobné aktivity, které prohlubují proces učení. 

Pokud cvičení účastník neprovádí, nemá možnost zažít "aha" momenty, které praxe přináší. Tyto momenty neboli "vhledy" do fungování našeho vnitřního světa (těla, pocitů a myšlenek) umožňují měnit navyklé způsoby reagování a motivují k dalšímu zkoumání a změnám.  

Jakou formou probíhá praxe doma a jak je to technicky zajištěno?

Každý účastník dostane po prvním setkání přístup k souboru meditací na Google Disku. Meditace jsou nahrávky ve formátu mp4, které je možné stáhnout do mobilu a mít je tak kdykoliv k dispozici. Po každém setkání obdrží účastník také pracovní listy, kde je shrnuta teorie v podobě obrázků a krátkých textů, popis domácí praxe na další týden a tabulka pro písemné záznamy zkušenosti.

Musím sdílet?

Jakékoliv sdílení je zcela dobrovolné. I samotné pozorné naslouchání zkušenosti ostatních účastníků je velmi přínosné. 

Co když chodím na psychoterapii?

Sebeuvědomění je jedním z předpokladů pro úspěšnou psychoterapii. Je však na vašem psychoterapeutovi, aby posoudil, zda je pro vás v dané chvíli kurz mindfulness vhodný.